Haber

AK Partili İnan’dan Tunç Soyer’e ‘grev’: Hesabı sandıkta verecekler

İzmir’de grev nedeniyle metro ve tramvay hatlarının durmasıyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yüklendi.

İnan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin 3. büyük kenti İzmir’de ulaşım krizinin ikinci günü! İnanılmaz görüntülere tanık oluyoruz.

CHP’li Tunç Soyer ve ekibi, günler öncesinden ‘geliyorum’ diyen, büyük bir sorumsuzluğa ve kaosa imza atan bu idari krize karşı önlem almayıp; İzmirlilerin ulaşım hakkını hiçe saymıştır.

Metro çalışanlarının özlük haklarını gasp etti. İzmirlileri perişan etti. 5 milyondan fazla insanın yaşadığı İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı rezaletin sınırı yok. Kentin ve vatandaşın en değerli ve asli sorunu olan ulaşımda halkımızın emeği, gücü, hastanesi hiç bu kadar yollarda olmamıştı.

Bu mağduriyeti kabul etmemiz, kabul etmemiz asla mümkün değil. Bu günleri unutmayacağız. Kendi çalışanına fiyat hakkını, vatandaşına ulaşım hakkını sağlayamayan bu belediye, yol açtığı her sorumsuzluğun ve aksaklığın hesabını 8 ay sonra sandıkta verecek! Gerçekleri işçi ablamızdan dinleyelim: “Asgari ücrete zam yapılmadan bu rakamları alamayız.”

adalarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu