Haber

Artvin Borçka’da Sel Felaketi: Evler ve Araçlar Su Altında

ARTVİN’in Borçka ilçesinde dün gece şiddetli yağış nedeniyle oluşan selin yol açtığı hasar, şafak vakti ortaya çıktı.

Borçka’da dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle İçkale Deresi’nin taşması sonucu ilçenin Yeniyol Mahallesi’nde su baskınları ve taşkınlar meydana geldi. Bölgedeki bazı konut ve işyerlerinin bodrum ve zemin katları sular altında kalırken, göle giden yol üzerinde park halindeki araçlar da su altında kaldı. Bazı araçlar da su nedeniyle sürüklendi. Gündoğdu İlçesi’nde heyelan riski nedeniyle 3 bina boşaltıldı. Yeniyol Mahallesi’ndeki Yeniyol Mescidi’nin zemin katı sular altında kalırken, avlusu ve çevresi de su altında kaldı. Camide mahsur kalan cemaatin bir kısmı kendi imkanlarıyla dışarı çıkarken, bir kısmı da ilçe belediyesinin camlara uzatılan iş makinaları kepçeyle alınarak güvenli alana götürüldü.

SU GEÇTİ, ÇAMUR KALDI

Gece saatlerinde yağan yoğun yağış nedeniyle meydana gelen ve dereleri taşan selin verdiği hasarın boyutu sabah saatlerinde ortaya çıktı. Çok sayıda konut ve iş yerinin sular altında kaldığı ilçede sel için hasar tespit çalışması başlatıldı.

İçkale Çayı’nda su seviyesinin yükselmesiyle akan çamurlu su, bazı cadde ve sokakların çamurla kaplanmasına neden oldu. Park halindeki çok sayıda araçta hasar oluştu. İlçede su baskınları nedeniyle altyapı ve üst yapıda hasar oluştu. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ilçe halkı çamura gömülen evlerin ve araçlarının zemin ve bodrum katlarını temizlemeye başladı. Belediye ekipleri de sel sularıyla birlikte gelen ağaç modülleri ve çöplerin temizlenmesi için çalışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu