Haber

Atatürk rozeti kavgası: Tuzla’daki soruşturmada ‘Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılma’ kararı

Tuzla Piyade Okulu’nda Atatürk fotoğrafı takılmadığı için çıkan kavganın ardından başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kara Kuvvetleri Yüksek Disiplin Kurulu’nun, 10 Kasım’da Piyade Okul Komutanlığı’nda meydana gelen olaya karışan personel hakkında ‘Silahlı Kuvvetlerden ayrılma’ kararı aldığı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıl dönümünde Piyade Okulu Komutanlığı’nda meydana gelen olayla ilgili başlatılan idari soruşturma kapsamında, Ebedi Başkomutanımız Kara Kuvvetleri Yüksek Mahkemesi’ne olaya karışan işçi hakkında bilgi verilerek Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.” Disiplin Kurulu, Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu ve Türk Silahlı Kuvvetleri Yüksek Disiplin Kurulu Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuat uyarınca “Silahlı Kuvvetlerden ayrılma” kararı aldı.

Diğer süreçler olayın adli sürecinden elde edilen belge ve bilgilere göre yürütülecek.

Önceliği yerleşik disiplini korumak olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizde; “Ordunun temel değerlerini sarsacak, disipline aykırı, askeri hiyerarşiyi bozan veya bozabilecek hiçbir kişi, olay ve duruma hoşgörü gösterilmeyeceğine dair en ufak bir şüphe olmamalıdır.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu