Haber

Aysel Perkgün davasında ‘reddi heyet’ talebi üst mahkemece reddedildi

İZMİR’in Buca ilçesinde, dini nikahla yaşadığı Aysel Perkgün’ü (28) darbedip bedeninin çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Feyzo Duran’ın (25) yargılanmasına devam edildi. Perkgün’ün avukatlarının reddi heyet talebi bir üst mahkeme tarafından reddedildi.

Çamlık Mahallesi’nde geçen yıl 30 Ağustos’ta meydana gelen olayda; uyuşturucu unsur bağımlısı olduğu ileri sürülen Feyzo Duran ile dini nikahlı yaşadığı Aysel Perkgün ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Duran, teze nazaran 1 yaşındaki çocuğunun yanında Aysel Perkgün’ü darbedip, vücudunun çeşitli yerlerini defalarca bıçakladı. Perkgün’ün çığlıklarını duyan komşuları, polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Ağır yaralanan Perkgün, sıhhat gruplarınca Sıhhat Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Polis tarafından gözaltına alınan Feyzo Duran ise sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede Duran için ‘tasarlayarak’ ve ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek’ öldürmeye teşebbüs suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istendi. Hazırlanan iddianame İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Geçen eylül ayında görülen duruşmada Perkgün’ün avukatları reddi heyet talebinde bulundu. Mahkemenin talebi reddetmesi üzerine avukatlar bir üst mahkemeye reddi heyet için talepte bulundu.TAHLİYE TALEBİNE RETSanık Duran’ın yargılanmasına bugün İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Duran, Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katılırken, müşteki Aysel Perkgün ve taraf avukatları da hazır bulundu. Mahkeme lideri, müşteki avukatlarının reddi heyet talebinin üst mahkemece reddedildiğini söyledi. Duruşmada kelam alan sanık avukatı Hüsnü Okan İzcan, müvekkilinin 14 aydır cezaevinde olduğunu belirterek tahliye talebinde bulundu. Sanık Duran ise “Bu eylemleri ben gerçekleştirmedim. Tahliyemi talep ediyorum” tabirlerini kullandı.Savunmaların akabinde mahkeme lideri, Perkgün hakkında yürütülen ‘kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak” suçundan yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildiğini söyledi. Sanık Duran’ın tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, belgedeki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 27 Şubat 2023’e erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu