Haber

Başkan Yüce, YERELSEN’e güvence verdi

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Şanlı, Yerel Yönetimler Kamu Patronları Sendikası (YERELSEN) 6. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Kocaeli’de gerçekleştirilen genel kurulda Önder Yüce’nin yanı sıra MARKA Genel Sekreteri YERELSEN Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Kapakoğlu, Hizmet-İş Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, TÜRK-İş Marmara Bölge Lideri Adnan Uyar, Yerel Genel Sekreter Ali Danış, sendika üye belediye başkanları, birlik temsilcileri, genel müdürler ve delegeler. 6. Olağan Genel Kurulu’nun ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Aziz, Yerel’in Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

MARKA Genel Sekreteri YERELSEN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Emeğin en kutsal değer olduğuna inandıklarını belirten Mustafa Kapakoğlu, “Kamu yararını da ön planda tutuyoruz. emek ve kamu yararı.”

Yerlisen’in kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin hemen her ilinde çok değerli projelere imza atmış bir sendika olduğuna işaret eden Lider Şanlı, “İşimize profesyonel bakış açımızla yaklaşıyor ve her yıl onlarca toplu iş sözleşmesi yürütüyoruz. Türkiye çapında uzman grubumuzla. Sendikamızın kuruluş amaçlarından biri de üyeleri adına toplu iş sözleşmesi yapmaktır. Sendikamız bu misyon doğrultusunda yüzlerce toplu iş sözleşmesi akdetmiştir. Aynı zamanda sendikamız nezdinde yapılan Toplu İş Sözleşmelerini hukuki desteğinden yoksun ve uygulayamayan üyelerimizi bağlayıcı nitelikteki kararlar da netlik kazanmıştır. Personel sendikalarımızla yapılan Toplu İş Sözleşmeleri, kamu yararı gözetilerek, Türk standartlarına uygun, makul ve uygulanabilir sözleşmeler haline getirilmiştir” dedi.

Başkan Aziz, “Kocaeli, Bursa, Sakarya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Samsun, Balıkesir gibi büyükşehir belediyeleri; Aksaray, Tokat, Rize gibi İl Belediyeleri; Bunların yanı sıra birçok ilçe belediyesi, belediye şirketleri ve kalkınma ajansları olmak üzere 40 ilde toplam 138 üyesi bulunan ve projeleri başarıyla uygulayan bir birlik olarak Kamu Patronları alanında Türkiye’nin en güçlü birlikleri arasında yer almaktayız. profesyonel bir anlayışla yaptığı işin çıtasını yükselterek Avrupa Birliği’nden almaktadır. şu anki pozisyon; 17 yıldır emek, azim ve hizmet aşkıyla yürüttüğümüz çalışmalarımızın sonucudur. Hamdolsun bu çalışmalarımız bizi Kamu Patronları alanında referans gösterilen bir kurum konumuna yükseltmiştir. Geldiğimiz noktada, kamu yararı doğrultusunda işimizi eksiksiz yapmaktan ve faydalı sonuçlar elde etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu