Haber

Bekir Ağırdır: Tayyip Bey’in kazanma ihtimali çok düşük

Araştırmacı-yazar Bekir Ağırdır, Maraş merkezli sarsıntıların ardından ortaya çıkan yeni paradigmaların seçmenin tercihlerini etkileyeceğini belirtirken, seçim sonucunu belirleyecek olanın muhalefetin tavrı ve yol haritası olacağını söyledi.

Muhalefetin sadece şahıslar üzerinden bir telaffuz üretmesinin ya da iktidar aksiliklerinin bir eksiklik olabileceğini belirten Ağırdır, daha büyük bir vizyon ve değişimin vaat edilmesi gerektiğini söyledi.

‘GERÇEKTEN TOPLUM HAYATIN DURUMUNDA İSE…’

Murat Sabuncu’nun T24’teki programına katılan Ağırdır, “Depremin siyasi tercihleri ​​etkilemeyeceğini düşünmek doğru olmaz” dedi. Ağır dedi ki:

“Cumhur İttifakı’nın Meclis’te çoğunluğu sağlayabilecek bir potansiyele sahip olmadığını düşünüyorum ama Tayyip Bey’in seçimi kazanması için hala küçük bir şans olabilir. Ama bunu üretecek duygu ne olabilir? Depremde temel atmak” Toplum, bir güç değişikliğinin veya tüm bu süreçlerin toplumun ve devletin geleceği için bir beka riski oluşturacağından korkuyorsa ve güvenlik temelli tercihler yapıyorsa elbette bir ihtimal var. devleti temsil ettiğini düşündüğü bloğa gerçek bir kaymanın. Düşerse bu hükümetten yana olur.”

‘GENÇLER SEYE GİTMEZSE İMKAN ARTIYOR’

“Gençler sandığa gitmezse iktidarın kazanma olasılığı artacaktır” diyen Ağırdır, seçimin 14 Mayıs’ta yapılması kararına ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “Hükümet öyle olmadığını gördü. Seçimlerin ertelenmesi anayasal olarak mümkün.Bütün bunların yanı sıra iktidar, kendi içinde muhalefetin henüz başaramadığı bir imaja sahip.

Muhalefetin sadece şahıslar veya güç çelişkileri üzerinden bir söylem üretmesinin eksiklik olabileceğini söyleyen Heavy, daha büyük bir vizyon ve değişim sözü verilmesi gerektiğini söyledi.

‘BÜYÜK BİR HİKAYeye İHTİYAÇ VAR’

Muhalefetin kendi içindeki tartışmaları da eleştiren Heavy, küresel salgın, Türkiye’deki ekonomik kriz, dünyadaki savaşlar ve krizler ve üstüne bir de deprem felaketi sonrasında yaşanan sorunları hatırlatarak, “Bize bir ihtiyaç var. Bu sorunlar yumağından sağ salim çıkmak için daha büyük bir hikaye ve vizyon var. Ama ne yazık ki muhalefet henüz bu görüntüyü vermedi” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu