Yaşam

Defne Joy Foster’ın annesi vefat eden Hıncal Uluç hakkında konuştu: Kızım onu kapıda bekliyor

Türkiye’nin başarılı spor yazarlarından Hıncal Uluç, tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında hayatını kaybetti. Çok sayıda ameliyat olan ve uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Uluç’un vefatından sonra 2011 yılında hayatını yitiren Defne Joy Foster, toplumsal medyada gündem oldu.

DEFNE JOY FOSTER İÇİN SÖYLEDİKLERİ TEKRAR GÜNDEMDE

Yorumcu Hıncal Uluç, 2 Şubat 2011’de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın meskeninde kuşkulu bir formda hayatını kaybeden Foster için “Defne’nin ölümü tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ olayıdır” demişti. Vefatının akabinde bu kelamlarıyla gündeme gelen Uluç’a tepki çekti.

ANNE FOSTER: DEFNE ONU KAPIDA BEKLİYOR, HAKKIM HELAL DEĞİL

Kızının sosyal medyada gündem olmasının ardından gazeteci Mustafa Hoş’a konuşan anne Hatice Foster, dikkat çeken sözler kullandı. Beğenilen, anne Foster ile ortalarındaki geçen görüşmeyi şu formda anlattı: “Hıncal Uluç’un ölümüyle büyük bir çoğunluk onun Defne Joy Foster zalimliğini hatırladı. Defne Joy Foster’in annesi Hatice Foster ile görüştüm ve duygularını sordum.

“Hatice Foster; ‘Defne onu kapıda bekliyor. zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Kötü biriydi’ diye bağırmak istiyorum. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ dediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak istiyorum. Sosyal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Herkese tek tek teşekkür ediyorum’ sözlerini kullandı.”

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu