Haber

Destici’den Ersan Şen yorumu: Uzun süredir cumhurbaşkanı adayı olarak çalışıyordu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ÂLÂ Partisi’nin Millet İttifakı’nda yarattığı aday krizine ilişkin konuştu.

Partisi genel merkezinde düzenlenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında değerlendirmelerde bulunan Destici, şunları söyledi:

“Hala aynı fikirdeyim. YETLER Parti’den kimseyle bu konuda bir görüşmemiz olmadı. Zaten bu aşamada olmamız da uygun olmaz. Yarın Altı Masa Beş Masa’yı açıklasa, verir.” İYİ Parti olmadan yoluna devam eder ve cumhurbaşkanı adaylığını açıklarsa bundan sonra ÂLA Parti’nin diğer partilerle, bizim gibi siyasi partilerin de bizim gibi siyasi partilerle görüşmesi etik olur diye düşünüyorum. onları ya da Cumhur İttifakına davet edin.”

ERSAN ŞEN YORUMU: HEYECAN VERİCİ GÖRÜNÜYOR

Destici, avukat Ersan Şen’in cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili soruya, “Ersan Şen uzun süredir cumhurbaşkanı adayı olarak çalışıyor. Altılılar masasındaki bu süreç Ersan’ı biraz heyecanlandıracak gibi görünüyor.” Seçimin birinci turda bitip bitmeyeceği sorusuna Destici, “Seçim birinci turda Cumhur İttifakı lehine sonuçlanır” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Masa büyümek zorunda, buna kimse engel olamaz” sözleri hakkında da konuşan Destici, “Peki kim davet edecek, kim oturacak, ziyaretlerine baktığımızda bunu görüyoruz. Ama o davet ediyor” dedi. Terörist kişiler veya onların partileri yarın göreceğiz ki, yarın masadan adaylığı resmen açıklanınca PKK siyasi kolu HDP’nin kapısını çalacak ve onu da masaya davet edecek.” sözlerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu