Teknoloji

Elon Musk Twitter’da Bazı Hesaplara Mavi Tik Verecek!

Twitter’ın abonelik sistemine geçmesiyle birlikte ortadan kaybolan mavi tik -onaylı hesaplar- tartışması henüz bitmedi. Görünüşe göre Elon Musk bu bahis konusunda kararsız. Yeni kararıyla bazı hesapların mavi tiklerini iade etmeye hazırlanıyor. Pekala, bu hesaplar ne olacak? Mavi tik kimlere verilir? birlikte bakalım…

Twitter abonelik sistemi sonrası kaybolan mavi tikli hesaplar çok üzdü.

Şu anda “mavi tik” tartışması bitmemişken, Elon Musk kararsız kaldığını göstermek için yeni bir adım attı.

Twitter mavi onay işaretli tüm hesaplardan onay işaretini kaldırdıktan sonra Musk’ın birkaç ünlü Twitter kullanıcısının hesabına onay işareti verdiği ortaya çıktı.

Bu akla “Acaba?” sorusunu getirdi. Gerçekten de, Rolling Stone’un bildirdiği gibi, Twitter’ın bir milyondan fazla takipçisi olan birçok hesap için mavi onay işaretini eski durumuna getirdiği tespit edildi.

Yüzüklerin Efendisi ve X-Men oyuncusu Ian McKellen, ödeme yapmasa da mavi tikinin arkasında duran bir isimdi.

Vedat Milor, Musk için de “Bu adam her şeyi düşünmeden yapıyor. İki gün sonra yine değiştiriyor. Bunun yaptığı şu, Mars’a roketle gidemezsiniz. O düzeltmeleri yapana kadar yolda patlıyor.” “

8 dolar (yaklaşık 155 TL) tutarındaki abonelik bedelini ödemeyenlerin hesapları, 20 Nisan itibarıyla kaldırılmaya başlandı. Ancak Musk, 1 milyondan fazla takipçisi olan kullanıcıların mavi tiklerini geri verme kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu