Haber

Geçersiz doktor Ayşe Özkiraz tıp fakültesine giremedi

21 yaşındaki Ayşe Özkiraz kendini Tekirdağ’ın Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde buldu. ‘pratisyen’Sonradan malul doktor olduğu ortaya çıkan Özkiraz hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı diye tanıtarak geçersiz diplomayla görev yaptı.

“EN BÜYÜK HAYALİM DOKTOR OLMAK”

Özkiraz, duruşma sırasındaki savunmalarında doktor olmayı çok istediğini, cezaevinde sınav kitaplarını alarak Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına (YKS) girmek istediğini söyledi.

Duruşmanın ardından Özkiraz, “özel belgede sahtecilik”, “resmi belge sahteciliği”Ve “Yetkisiz tıbbi suçları düzenleyen yasaya muhalefet”İşlediği suçlardan toplam 8 yıl hapis yattı ve 18 bin lira para cezasına çarptırıldı.

YETERLİ PUAN ALAMADI

Kararla tahliye edilen Ayşe Özkiraz, cezaevinde hayalini kurduğu doktorayı almak için YKS sınavına girdi. Ancak gerçek bir doktor olmak isteyen Özkiraz, tıp fakültesini kazanacak kadar puan alamadı. Özkiraz’ın diğer bölümler için puanının yeterli olduğu ancak tıp fakültesine bir yıl daha hazırlanmayı düşündüğü öğrenildi.

ÖZKIRAZ SAVUNMADA NE DEMİŞTİ?

Ayşe Özkiraz savunmasında “Tekrar, çok ama çok üzgünüm. Stajyer kartımı sadece eski erkek arkadaşıma gösterdim. Başka hiçbir yerde kullanmadım. Herhangi bir maddi kazanç elde etmedim. Ameliyat olacağımı kabul ediyorum. Dikiş işlemini bir kez yaptım. Gerçekten üzgünüm, dersimi aldım. Psikolojik olarak çok kötü durumdayım. ilaca başladım. Ailem ve kardeşlerimle alay edildi. Bu durumdan utanıyorum. Hatamın bir bedeli olduğunu biliyorum. Uygun görürseniz sağlığım ve eğitimim için tahliyemi talep ediyorum.dedi.

TAHLİYE KARARI VERİLDİ

Ayşe Özkiraz Hakkında ‘resmi belgede sahtecilik’2 yıldan 5 yıla kadar, ‘özel belgede sahtecilik’1 yıldan 3 yıla kadar ve numaralı kanuna muhalefet izinsiz tıbbi suçları düzenleyen 1219 2 yıldan 5 yıla kadar toplam 13 yıl hapis istemiyle açılan davanın 5. duruşması bugün Çerkezköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada Özkiraz’ın tahliyesine karar verildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu