Haber

İMOK ÜYELERİ TERÖR SALDIRISININ YAPILDIĞI YERE KARANFİL BIRAKTI

İSTANBUL Meslek Odaları Koordinasyonu(İMOK), İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör saldırısını kınamak için ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından oda başkanları ve üyeleri bombalı saldırının yapıldığı yere yürüyerek karanfil bıraktı.

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu, İstanbul Barosu, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Diş Hekimleri Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası, İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’ndan oluşan İstanbul Meslek Odaları Uyumu, TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nda Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınamak için ortak basın açıklaması yaptı.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BOMBALARIN PATLAMADIĞI BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ”

Ortak basın açıklamasını İMOK Sekreteri Süleyman Solmaz yaptı. Solmaz, “13 Kasım 2022 tarihinde İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör atağında hayatını kaybeden yurttaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz. Bu karanlığa teslim olmayacağız ve müsaade vermeyeceğiz. Bu taarruzun sorumlularının tüm irtibatlarıyla ortaya çıkarılmasının ve cezalandırılmasının hepimizin beklentisi, kamu erkinin ise sorumluluğu olduğunu yine hatırlatıyoruz. İstiklal saldırısı üzere günahsız insanların kayıpları üzerinden yaratılan kaygı iklimine teslim olmayacağız. Bizler, bu ülkenin emek ve meslek örgütleri olarak, geleceğimiz ve çocuklarımız için bombaların patlamadığı bir Türkiye İstiyoruz. Ülkemiz için barış içerisinde, laik, demokratik ve çağdaş bir ömrü savunmaya devam edeceğiz” dedi. Öteki oda liderleri ve üyeleri de terör saldırısını kınadıklarını belirtti. PATLAMANIN YAŞANDIĞI ALANA KARANFİL BIRAKILDI

Basın açıklamasının akabinde İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ertuğrul Oruç, İstanbul Diş Doktorları Odası Berna Aytaç, TMMOB İstanbul Vilayet Sekreteri Seyfettin Avcı, İstanbul Eczacı Odası İdare Şurası Üyesi Sedat Güçlü, İSMMMO Lideri Erol Demirel, İstiklal Caddesi’nde atağın yapıldığı alana yürüdü. Oda liderleri ve üyeleri, kurulan platforma karanfil bıraktıktan sonra ayrıldı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu