Haber

Louisiana’daki orman yangınlarına kundaklama neden oldu

ABD’nin güneyindeki Louisiana eyaletinde 22 Ağustos’ta çıkan orman yangınlarına ilişkin yürütülen inceleme kapsamında, yangınların nedeninin ‘kundaklama’ olduğu belirlendi. Yangını çıkaran kişi veya kişilerin belirlenmesi için soruşturma sürüyor.

Louisiana Tarım ve Ormancılık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Beauregard Bölgesi’nde çok sayıda orman yangını çıktı. Louisiana Eyaleti Tarım ve Orman Bakanlığı (LDAF) Uygulama Bölümü orman yangını müfettişleri, bu yangının kundaklama sonucu olduğunu belirledi. LDAF müfettişleri, Louisiana Eyaleti İtfaiye Departmanı milletvekilleri ve Beauregard Bölgesi Şerif Ofisi’nden dedektifler konuyu aktif olarak araştırıyor. 22 Ağustos’ta ormanda başlayan yangın, 31.000 dönümden fazla ormanlık alanı yok ederek Merryville kasabasını tehdit etti ve yıkıcı bir etki yarattı. 20’den fazla ev ve yapı hasara yol açtı” dedi.

22 Ağustos’ta çıkan yangın, ABD medyası tarafından eyalette şu ana kadar yaşanan en büyük orman yangını olarak nitelendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu