Haber

Manisa’nın çevreci filosuna ‘Mükemelllik’ ödülü

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Lideri Hüseyin Üstün, Türkiye Sürdürülebilir Güç Finansman (TurSEFF) Programı tarafından layık görülen “MÜKEMMELLİK” mükafatını; makamda Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e takdim etti.

Ödül merasimine ait bilgilendirmede bulunan Ulaşım Dairesi Lideri Hüseyin Üstün, “Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı tarafından elektrikli otobüslerimizle ilgili MÜKEMMELLİK ödülü verildi. Sizin şahsınız adına ödülü İstanbul’da ben teslim aldım. Size arz ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Sürdürülebilir Güç Finansman Programı tarafından verilen ödül hakkında konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, “Elektrikli otobüslerimiz, yaptığımız en büyük yatırımlarımızdan bir tanesi. 18 metrelik 20 adet; 2 adet 25 metrelik elektrikli otobüslerimiz, bugün Manisa sokaklarında, caddelerinde, üniversite yerleşkesine yapılan seferlerle karbon salınımı noktasında etrafa çok büyük bir katkı sağlıyor. O açıdan emeği geçenlere ben de buradan teşekkür ediyorum. Bu türlü bir mükafatı aldığımız için çok keyifli olduğumu tabir edeyim. Başta Ulaşım Dairesi Liderimiz olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün öncülüğünde hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük elektrikli otobüs filosu, Türkiye Sürdürülebilir Güç Finansman Programı’nın (TurSEFF) ödül merasiminde, 2500 proje ortasından “MÜKEMMELLİK” mükafatına layık görülen 8 projeden bir tanesi. Ulaşım Dairesi Lideri Hüseyin Üstün, İstanbul Raffles Otel’de düzenlenen merasimde mükafatı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Finansal Kurumlar Yöneticisi Francis Malige’nin elinden alan almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu