Haber

Meral Akşener’den PKK açıklaması: ‘PKK safına geçenlere Allah lanet etsin’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “PKK ile iş yapanların Allah belasını versin. PKK’nın yanında yer alanların Allah belasını versin.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Nevşehir’deki seçim uyum merkezinin açılışına katıldı. Burada halka seslenen Akşener, “3 yıl esnaf gezdim. O esnaf dükkânlarında bir kere bile kendi partimi övmedim. Diğer partileri dövmedim. Halkımızı ve milletimizi dinledim. İşten atılan doktorlarımızı dinledim, Dayak yiyen hemşirelerimizi dinledim, Atanamayan öğretmenlerimizi dinledim, İntiharın eşiğine gelen annelerin feryatlarını dinledim. SSK’da çok farklı emekli maaşları var sizden öğrendiğim için çözüm üretmeye başladım en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olsun dedim sonunda 5 bin 500 liraya çıkardılar şimdi 7 bin 500 lira . Yetmez, yetmez” dedi.

Akşener, “1 MERAL, 1 KEMAL OY VERECEKSİNİZ” dedi. Akşener, “Şimdi önümüzde Kurban Bayramı var. Kurbanda buzağı alırsanız 15 bin lira. Koyun veya koç alırsanız 12 bin 500-15 bin lira. Geçen sene 5 bin liraydı. Bugün 15 bin lira oldu karar vereceksin şartlarını yerine getirmek istiyorsan 2 oy vereceksin İlk 13 3. Başkanımız Kılıçdaroğlu Bey’e bir Meral’e bir Kemal’e oy vereceksin. Biri Meral için.Bakın emekli kardeşlerim bakın Kurban Bayramına bir hafta kala 15 bin lira ikramiyeniz hesabınıza yatacak.Millet seçimi kesin kazandığında göreceksiniz.Atayacağız. 1 aylığına 100 bin öğretmen. Bütün köy okullarını yeniden açacağız. Öğretmen, ziraat mühendisi ve veteriner atayacağız.” Firmayı eleştiren Akşener, “Hizmet ve proje anlayışına dayanması gerekirken, rekabet neye göre oluyor? Doğduğumuz yerden, inançlarımızdan, inançlarımızdan dolayı düşmanlaştırılan bir dil var. ailelerimiz, yaşadığımız topraklar. Çeşitlilik nedir bilir misiniz Bu nasıl bir saygısızlıktır Biz insanız, biz insanız Sünni ile insanız Alevi ile insanız Cinsiyet ne demek Bu ülkenin cumhurbaşkanı bize ilaç diyor Ne tip bunlar bitki miyiz hayvan mıyız biz neyiz biz insanız biz allahın mahluklarıyız böyle birşey olurmu obur derki millet ittifakı kazansa yani kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı meral akşener gelse başbakan olmak için yeterli oyu alsa ne olur biliyor musunuz erkek erkeğe evlilik olur daha da ileri gitti insanlar hayvanlarla evlenirler bu nasıl bir fantezi dünyası bu nasıl bir bilinçaltı bu Tüm psikiyatristleri bu arkadaşları incelemeye davet ediyorum, böyle bir şey olamaz.” “PKK’nın P’lerini geçtiysem, MAJABIHAK BENİ KORUR OLSUN.” Terör örgütleriyle teması olmadığını söyleyen Akşener, “PKK ile işi olanın Allah belasını versin. PKK ile omuz omuza olanları Allah kahretsin. Şehitlerin kemiklerini kıranları Allah kahretsin. .Rezillik yazıklar olsun.Bu laneti bir araya getirmeye hazırmısın Erdoğan Bey.PKK’nın P’sini geçtiysem Allah beni kahretsin.Artık öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz ki senin derdini konuşuyoruz. bunlardan bahsetmek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu