Haber

Mustafa Sarıgül’den İmamoğlu’na Kılıçdaroğlu uyarısı: Benim yaptığım hatayı o yapmasın

36 yıl sonra milletvekili seçilen CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Halk TV’de canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İMAMOĞLU BENİM YAPTIĞIM YANLIŞI YAPMAMALI

28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanlığı için Kılıçdaroğlu’nun yerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun isminin öne sürüldüğünü anlatan Sarıgül, “Geçmişte erken davrandım. Hatayı Ben Sarıgül yapmamalıydı. Sarıgül aceleci davrandı. … Daha sonra çıksaydım… 40 oy farkla kaybettim. Tecrübesizlikten yenildik” dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE NE KONUŞULUR?

Sarıgül’ün açıklamalarından öne çıkanlar : “ Keyifli bir görüşme gerçekleştirdik. Erzincan’ı nasıl kazandığımızı anlattım. Morali iyiydi, eksiklerin, kusurların nerede olduğunu gördü. 8 ay sonra yapılacak seçimlerde önemli bir iş çıkaracağı izlenimine kapıldım. Dün Genel Başkan Bey’i lider olarak gördüm. Revizyonlar yapacak, ekiplerini planlayacak. Üzerinde çalışacak. Benimle yerel yönetimlerde yapılması gerekenlerden bahsetti. Özellikle seçimlerle ilgili raporumu istedi. Birbirimizle konuştuk.

“3800 OYUMUZ VAR”

Karargâh 190.800 sandık başına adamlarını koymalı ve ıslak imzalar alınmalıdır. Islak imzalar alınmadığı sürece itiraz hakkınız yoktur. Erzincan’daki tüm çabalarımıza rağmen ıslak imzalı tutanakların yüzde 85’ini aldık ama yüzde 15’ini alamadık. 3800 oyumuz oraya gitti, koruyamadık.

“KILIÇDAROĞLU YALNIZ BIRAKILDI”

Kılıçdaroğlu oy kaybetmedi, kazanamadık. Yazık bize Ayrıntılara girmek istemiyorum. Neden altılı masadaki liderler birer birer çıkıp miting yapmadılar? Meral Hanım tek başına dolaşmıştır. Sayın Başkan Kılıçdaroğlu biraz yalnız kaldı.

14 Mayıs’tan sonra manevi üstünlüğü iktidara kaptırdık. Birinci tipte kaybettiğimiz güçtü, sahaya çıkamadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu