Haber

Öğrenciler oyuncaklarını depremzedelere gönderdi

Öğrenciler oyuncaklarını depremzedelere gönderdi

BALIKESİR – Balıkesir’in Sındırgı ilçesindeki çocuklar, depremzede kardeşleri için farklı yardımlarda bulunmaya devam ediyor. 11 ilin etkilendiği ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen deprem bölgesinde çocukları sevindirmek için okul öğrencileri oyuncaklarını minik notlarla depremzedelere ulaştırmak üzere Sındırgı Belediyesi’ne teslim etti.

Daha önce kumbaralarını bağışlayan, kurabiye yapıp yollayan çocuklar, bu sefer oyuncaklarını temizleyip getirdiler. Paylaşma ve yardımlaşma bilincinin çocuklarda da olması geleceğe olan güveni artırıyor. Oyuncaklarını göndermek istediğini belirten çocuklara öğretmenleri de eşlik etti ve oyuncaklar depremzedelere teslim edilmek üzere Sevgi Pazarı’ndaki yerini aldı.

Rehber öğretmen Seher, çocukların sorumluluk duygusunu geliştirmek istediklerini belirterek, “Öğrencilerimiz oyuncaklarını getirmek istediler biz de kırmadık, onlarla birlikte katkı sağladık. Destek olmak istedik.” söz konusu.

Meryem Parıltı Tekin, “Depremdeki arkadaşlarımıza evden getirdiğimiz oyuncaklarımızla ilgili notlar yazıp onlara hediye edelim dedik. Arkadaşlarımızla böyle bir şey yaptık. İnşallah kullanırlar, mutlu olurlar. ” söz konusu.

Bize yapılan yardımı artık kardeşlerimize de yapmak istiyorum.

“Suriye’den geldim. Okulumda çok iyi bir eğitim aldım. Bu depremi duyunca arkadaşlarımıza güzel oyuncaklar hazırladık. Buraya ilk geldiğimde yine böyle çadırlar kurdular. Bize yardım ettiler. Bu yüzden onların bize yaptıkları gibi ben de arkadaşlarımız için onlara yardım etmek istiyorum” dedi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, koca yüreklerini notları ve sürprizleriyle oyuncaklara aktararak depremzede kardeşlerine gönderdiklerini belirtti. “Belediyeye bağlı bu alandaki oyuncaklar, çocukların şimdiye kadar evde oynadıkları ve şimdi depremzedelere verdikleri oyuncaklar. Aralarında çok farklı insanlar var. Suriye savaşı sırasında Sındırgı’ya sığınan Suriyeli kardeşlerimiz var. Savaş ve Sındırgı oldu. Çocukları bugün oyuncaklarını depremzedelere bağışladı” dedi.

Oyuncaklar deprem bölgesine gönderilirken, ilçeye gelen çocukların depremden faydalanması için Sevgi Pazarı’nda da sergileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu