Ekonomi

Piyasaların beklediği halka arzda detaylar belli oldu

SoftBank Group Corp’ta çip tasarımcısı olan Arm, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na hisse fiyatının 47 ile 51 dolar arasında değişeceğini duyurdu.

Arm daha önce halka arzda 8 ile 10 milyar dolar arasında bir gelir elde etmeyi hedeflediğini belirtmişti ancak SoftBank’ın Vision Fund’ın Arm’daki yüzde 25 hissesini satın almasının ardından bu hedef düşürüldü.
SoftBank Kümelenmesi ve Japon holdingin yönettiği bir yatırım aracı olan Vizyon Fonu’nun ortasında yürütülen sürecin 64 milyar dolara mal olduğu belirtildi.

Halka arz sırasında Arm’ın piyasa değerinin 60 ila 70 milyar dolar arasında olması bekleniyordu, ancak şu anda 50 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Bu revizyonlara rağmen halka arzın, Johnson & Johnson’ın tüketici kolu Kenvue’nun 4,37 milyar dolarlık halka arzını geride bırakarak yılın en büyük halka arzı olması bekleniyor.

Arm’ın halka arz başvurusunda Barclays Plc, Goldman Sachs Group Inc., JPMorgan Chase & Co. ve Mizuho Financial Group Inc. halka arza liderlik ediyor. Halka arz için oluşturulan konsorsiyumda 24 banka ve aracı kurum daha bulunuyor.

haber-samsat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu