Haber

Ramazan Hoca Cinayetinin Diyarbakırlı Zanlısı Yakalandı

SOSYAL medyada ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ olarak bilinen Ramazan Pişkin’i öldüren Erkan Baykut, polise yakalandı. Şüphelinin Beyoğlu’nda yakalandığı evde yapılan aramada olayda kullandığı bıçak ve kıyafetler bulundu.

Fatih Cerrahpaşa Mahallesi’nde Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında 3 yerinden bıçaklanmış halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Pişkin, orada hayatını kaybetti. Cinayetin aydınlatılması için soruşturmaya başlayan polis ekipleri, Pişkin’i öldüren kişinin Erkan Baykut (24) olduğunu belirledi. Baykut, Beyoğlu’nda yaşadığı evde yakalanarak gözaltına alındı. ‘Kasten yaralama’, ‘tehdit’, ‘mala zarar verme’ ve ‘hırsızlık’ suçlarından 9 sabıkası olduğu öğrenilen Erkan Baykut’un evinde yapılan aramada, olayda kullandığı bıçak ve kıyafetler ele geçirildi. Ayrıca bulundu.

“O, KENDİ BİRİYDİ”

Ramazan Pişkin cinayeti zanlısı Erkan Baykut’un komşusu Necdet Altuntuğ, “Yan komşumuz. Sakin bir insandı, kendi dünyasında bir insandı ama bu sabah yaşanan olayın şokuyla uyandık. Olayın nasıl olduğunu anlamadık. Bir anda polisleri gördük. Geldiler, götürdüler, “Götürdüler. Polis onu burada arıyordu. Kamera kayıtlarına baktılar ve onu bu şekilde buldular” dedi.

“RAMAZAN HOCA İLE BAĞLANTISI NEDİR BİLMİYORUM”

Altuntuğ, “Burada oturuyordu. Annesi üst katta oturuyordu. Babasıyla nadiren inşaatlarda çalışmaya giderdi. Kendi dünyasında çocuktu. Ramazan Hoca ile ilişkisi nedir bilmiyorum. Ramazan Hoca’nın adını ilk defa duyduk. Bir düşmanlığı var mıydı? “Dindar olup olmadığını bilmiyorum. Dindar bir insandı ama aynı zamanda eğlenceli bir arkadaştı. Mahallemizdeki camiye giderdi. Camide bir şey gördük” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu