Haber

Türk Sinemasının Usta Sanatçısı Fatma Girik’in Ağabeyinin Açtığı Vasiyetin İptali Davasında Yeni Gelişme!

Türk sinemasının usta oyuncuları arasında yer alan Fatma Girik, geçtiğimiz yıl tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sanatçının ölümünden sonra bıraktığı miras çok konuşuldu. Ünlü ismin tüm mal varlığını evlatlık kızı olarak gördüğü yeğenine bıraktığı ortaya çıktı. Sanatçının ağabeyi Günay Girik ise kardeşinin akıl sağlığının yerinde olmadığını öne sürerek iptal davası açtı.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik, tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle geçen yıl hayatını kaybetti.

Ölüm haberiyle herkesi yasa boğan sanatçının ölümünün ardından vasiyeti ortaya çıktı. Ünlü ismin, “Öldüğümde bu kadar büyük bir veda ya da tören istemiyorum” dediği öğrenildi.

Ünlü sanatçının vasiyetinde mal varlığının büyük bölümünü yeğeni Fatma Ahu Turanlı’ya bıraktığı öğrenildi.

Ancak, ölümünden kısa bir süre sonra sanatçının kardeşi Günay Girik, annesi Münevver Ukav ve kendisinin mirastan mahrum bırakıldığını söyleyerek vasiyetin iptali için dava açtı.

Günay Girik, “Bu vasiyeti yeğenim Fatma Ahu Turanlı’nın hazırladığını öğrendik. Buna itiraz ettik. Hizmetçimiz ve 4 akrabamız şahittir. Bize ablamın akli dengesinin bozulduğunu söylediler” diyerek vasiyetnamenin sağlıksız koşullarda yazıldığını iddia etti.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde tanık olarak ifade veren gazeteci Seyhan Erdağ, ağabeyi Günay Girik’in sanatçıyla hiç birlikte olmadığını ifade etti.

Erdağ, ifadesinde, “Ameliyata girdiğinde bile yanında değildi. Fatma bu duruma çok üzüldü. İçine kapanık bir abla vardı o. Bu göndermelerin yapılması beni çok üzüyor. Fatma Girik gibi ‘Erkek Fato’ denen yiğit bir şahsiyete.” söz konusu.

Diğer tanık Hakan Kösel, “Ahu Hanım’ın her şeyi bırakıp Fatma Hanım’da kaldığını biliyorum. Hayattaki tek önceliği ‘anne’ dediği sanatçıydı. Fatma Hanım, kardeşi Günay Bey’e gitmesini yasakladı. evlilik dışı yaşadığını öğrendikten sonra miras bıraktı.”

Görgü tanıklarının ifadesinin ardından dava dosyası Bodrum Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu