Haber

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç: 2024 Paris Olimpiyatları’nda daha fazla madalya hedefliyoruz

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç bugün Spor Yazarlar Derneği (TSYD), federasyon yönetim kurulu üyeleriyle Ankara Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. 2024 Paris Olimpiyatları’na odaklandıklarını ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan daha fazla madalya almayı hedeflediklerini kaydeden Gözgeç, son dönemde federasyonla ilgili kamuoyuna yanıt verdi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, düzenlediği basın toplantısında boksun amaçlarını anlattı. Gözgeç, son dönemde basına yansıyan tartışmalarla ilgili de açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE ŞU ANDA KUTSAL BİR OKUL”

Boksta son dönemde elde edilen başarılara değinen Gözgeç, erkekler, bayanlar, gençler ve yıldızların katıldığı Dünya Şampiyonaları, Avrupa Şampiyonaları ve Akdeniz Oyunları gibi müsabakalarda 2022’de 55, 2023’te ise 40 madalya kazandıklarına değindi. . Hedeflerinin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu kaydeden Gözgeç, “Bizim ve ülkemiz için vazgeçilmez olan Paris Olimpiyatları’nda daha fazla madalya alma hedefi Tokyo 2020’de aldığımızdan daha fazla madalya kazanmak olarak belirlendi. 2024 Paris Olimpiyatları’na kilitlendi. Şu anda Güney Kore ile süreç başladı. İran’a da takımımızı gönderiyoruz. 2 erkek takımla çalışıyoruz. Gelmiş geçmiş en iyi Türk takımına sahibiz. Türkiye şu anda boksta bir okul. 2024 Paris’ten beklentilerimiz çok yüksek” dedi.

Görüşmenin ikinci bölümünde Gözgeç’e son dönemde kamuoyuna açıklanan tezler soruldu. Ortaya atılan argümanların gerçeği yansıtmadığına dikkati çeken Gözgeç, federasyon seçimlerinden önce bu tür tezlerin ortaya konulabileceğini belirterek, “Biz buradayız, mahkemeler orada, bakanlık orada” dedi.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu