Haber

Yine metro arızası! İmamoğlu’na isyan: İstanbul’u değil metroyu yönetemezsiniz

İstanbul yerel yönetimlerde adeta Nurettin Sözen dönemine dönmüştür. Metroda yaşanan arızalara bugün bir yenisi daha eklendi. Megakentin en çok kullanılan metro hatlarından biri olan M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı sınırındaki bir metro arızalandı. Uzun süreli seferler ertelendi.

KLİMALAR ÇALIŞMIYOR, VATANDAŞLAR KIZGIN

Sefer sayısının az olması nedeniyle metroyu sonuna kadar dolduran vatandaşlar, klimalar da devreye girmeyince terlemeye başladı. Sıcakta beklemekten bunalan yolcular, yaşadıkları mağduriyet nedeniyle büyük öfke yaşadı. İBB iştiraki Metro İstanbul’dan arızayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Vatandaşların sosyal medyadan yoğun tepki alması üzerine Twitter’a yanıt olarak, ” Bir aracımızda meydana gelen anlık arıza nedeniyle araç servise alınarak sefer düzenlemesi yapılmıştır.’ sözcükleri kullanıldı.

İmamoğlu döneminde istanbul son Dört yıldır rutin hale gelen toplu ulaşımda yaşanan aksamalar vatandaşları yormuş durumda. Mağdur vatandaşlar, CHP ve Ekrem İmamoğlu liderliğindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne isyan etti.

“Neyse 6-7 AY SONRA GÖRÜŞECEĞİZ”

Kalabalık ve hareket etmeyen metrodan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan bir görüntü paylaşan bir vatandaş, ” Metroyu yönetemezsin, İstanbul’u değil. Ey Allah’tan korkanlar, bu milletin hâline bakın. Neyse 6-7 ay sonra görüşürüz bu ne? Her şey çok güzel olurdu! Bu çok hoş. Her gün mü çöküyor?” diye sitem etti. Metroda bir kadın tepki gösterdi” Kesinlikle‘ o destekledi.

“HER GÜN YETER, SİZİN REKLAM GÖSTERİNİZDEN YORULDUK”

Yolda kaldığını belirten bir başka vatandaş ise İmamoğlu’nun Twitter’daki reklam paylaşımına, ” Şu an saat 19.08 ve arızadan dolayı yarım saattir Fatih metro durağında bekliyoruz… Her gün Allah’ın kabahati yeter kardeşim yeter…“Tepkisini gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu