Ekonomi

Bakan Yanık: “Sosyal ve Ekonomik Destek’ten (SED) yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerimizin hesaplarına Kasım ayında toplam 356.906.974 TL yatırdık”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, muhtaçlık sahibi ailelerin hesaplarına çocukları için Toplumsal ve Ekonomik Takviye (SED) ödemesi olarak Kasım 2022’de toplam 356.906.974 TL yatırıldığını bildirdi.

Aile bütünlüğüne kıymet verdiklerini belirten Bakan Yanık, ekonomik nedenlerin çocukların ailelerinden kopmasına yol açmaması için Bakanlığın muhtaçlık sahibi aileleri desteklediğini söz etti. Bu gayeyle çocukların hem maddi hem de toplumsal ve kültürel istikametten desteklenmesi için SED hizmet modeli uygulandığını anlatan Bakan Yanık, ailelere nizamlı olarak aylık ödeme yapıldığını kaydetti. SED ile ailelerin, çocuklarının başta eğitim olmak üzere başka muhtaçlıklarını karşıladığını tabir eden Bakan Yanık, ayrıyeten çocukların çeşitli faaliyetlere katılarak toplumsallaşma fırsatı bulduklarını lisana getirdi.

Bakan Yanık, “Sosyal ve Ekonomik Destek’ten (SED) yararlanan gereksinim sahibi ailelerimizin hesaplarına kasım ayında toplam 356.906.974 TL yatırdık” sözünü kullandı.

Bakan Derya Yanık, SED hizmetinden toplam 153 bin çocuğun yararlandığını bildirdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu