Haber

Hamas İsrail’i mağlup etti! İsrail’den Gazze kararı! Geri çekildiler…

İsrail’den son dakika haberleri:İsrail ve Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı”Operasyonun ardından Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları devam ederken, karadan Gazze’ye giren İsrail ordusundan çarpıcı bir açıklama geldi.

İSRAİL GAZZE’DEN ÇEKİLDİ

İsrail ordusu, Hamas’la yaşanan çatışmalarda ağır darbe alması nedeniyle daha önce kara ilerlemesi yaptığı Gazze Şeridi’nin kuzeyinden ve kentteki bazı kritik bölgelerden çekildiğini duyurdu.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail güçleri, Gazze şehrinin güneyindeki El-Hadra ve Az-Zeytun mahallelerinin 3 kilometre batısında mevzi değiştirdi.

İsrail güçleri ayrıca Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesindeki Ebu Şerh Kavşağı ile Gazze Şehri’nin merkezindeki Es-Saraya ve Al-Jala Caddesi üzerindeki Dubayt kavşaklarından da çekildi.

İsrail askeri araçları da Tel el-Heva Bölgesi’nden ayrılarak Gazze şehrinin batısındaki Er-Raşid Caddesi’ne konuşlandı. Saftawi, Abu Sharh Kavşağı ve Al-Karama bölgeleri İsrail güçleri tarafından büyük ölçüde tahrip edildi.

Söz konusu geri çekilmeler, Gazze şehrinin güneyindeki An-Nasr Bölgesi, Şifa Hastanesi civarında, Es-Seraya bölgesi ve Es-Sabra Bölgesi’nde Filistinli gruplarla yaşanan şiddetli çatışmaların ardından gerçekleşti.

HAMAS, ÇOK ÇOK İSRAİL ASKERİ ARACINI İmha Ettiğini Açıkladı

Hamas’a bağlı Ebu Ubeyde liderliğindeki İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze’de iki farklı noktada çok sayıda İsrail askeri aracını imha ettiklerini duyurdu.

Kassam Tugayları, Gazze’nin Hacer El Dik eksenindeki bir binada saklanan İsrail güçlerine yönelik operasyonda çok sayıda İsrail askerinin öldürüldüğünü de duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu