Ekonomi

İngiltere, 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı’nda İşbirliği Fırsatlarını Değerlendiriyor

1. 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı’ndaki İngiliz pavyonundan çeşitli görüntüler

5. SES 4 (İngilizce): SOHAIL SHAIKH, Şangay’daki İngiliz Başkonsolosluğu Çin Ticaret Komiser Yardımcısı

Pekin’deki 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı’na (CIFTIS) katılan İngiliz hükümet yetkilileri ve iş dünyası liderleri, iki ülke arasında çeşitli alanlarda geniş işbirliği olasılığına övgüde bulundu.

2023 CIFTIS’in onur konuğu olan İngiltere, fuara bugüne kadarki en büyük heyeti getirdi.

“İngiltere’den bu kadar çok sıra dışı endüstri, yenilikçi ve dünya lideri işletmenin, Çinli şirketlerle ortaklık fırsatlarını keşfetmek için bu yıl CIFTIS’e gelmesi harika.

İster finans yoluyla yeşil ve sürdürülebilir kalkınma olsun ister emeklilik yoluyla yaşlanma ve demografiyle mücadele olsun, küresel öneme sahip alanlarda birlikte çalışma konusunda büyük bir potansiyelimiz olduğunu düşünüyorum.”

“Hizmet sektörü İngiltere ekonomisinin yüzde 80’ini oluşturuyor. Ancak Çin’e ihracatımızın yalnızca yüzde 42’si hizmetlerden oluşuyor, dolayısıyla bu oranı gerçekten artırmak istiyoruz. Yasal hizmetler, profesyonel hizmetler ve finansal hizmetler mevcuttur. Yani İngiltere’nin Çin’le yapabileceği fazla bir şey yok. Çok fazla alan olduğunu düşünüyorum.”

“Bu yıl bizzat burada olmak gerçekten harika. Benim gibi uluslararası iş insanları için burası yılın buluşma yeri. Birlikte çalışma fırsatımızı görmek için buradaki herkesle konuşmak istiyoruz.”

SES 4 (İngilizce): SOHAIL SHAIKH, Çin Ticaretten Sorumlu Komisyon Üyesi Yardımcısı, İngiltere’nin Şangay Başkonsolosluğu

“Çin dünyada çok önemli bir pazar. Dolayısıyla Birleşik Krallık’taki en büyük şirketlerimizin tümü buraya gelip Çinli paydaşlarla buluşmak ve onlarla fırsatları tartışmak istiyor. Bu aynı zamanda küresel platformda öne çıkmaları için de harika bir seçenek. “

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Pekin’den haber veriyor.

(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu