Ekonomi

Gediz Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 80 Bin Ziyaretçi Bekleniyor

Kütahya’nın Gediz ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 80 bin ziyaretçinin beklendiği bildirildi.

Gediz Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışının ardından fuar alanındaki stantlar vatandaşların akınına uğradı. Özellikle yerli üretim yapan firmalar, ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını belirtiyor.

Bu kapsamda tüm vatandaşları fuara davet eden Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, bu yıl ilk kez düzenlenen Gediz Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın çiftçilerin tarım aletlerini görmesi ve görmeleri açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Ekipmanların yerinde bulunması ve bunların tarımda kullanılması.

Tarım ve Hayvancılık sektörünün insanlığın varoluşundan bu yana devam eden yaşamın sürdürülebilmesinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu ve insanlık için son derece değerli olduğunu belirten Alkan, “Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 80 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. İlk kez düzenlediğimiz bir etkinlik.”

Tarım ve hayvancılığın önemine değinen Alkan, “Tarım ve hayvancılık, ülke nüfusunu beslemek, milli gelire ve istihdama katkı sağlamak, halkın hammadde ihtiyacını karşılamak gibi nedenlerle ülke ekonomisi için vazgeçilmez sektörlerdir. Sanayi sektörü ve ihracata doğrudan veya dolaylı katkı sağlayan.”

Tarımda yeni teknolojik alet ve ekipmanların kullanılmasının gerekliliğine vurgu yapan Alkan, “Tarımda yeni teknolojik araç ve ekipmanların kullanılması hem tarımın daha verimli hale getirilmesine hem de çiftçinin omuzlarındaki yükün azaltılmasına, brüt hasılatın artmasına büyük katkı sağlıyor. Milli üründür.Tarımsal üretimde kentleşme oranının artması gerekmektedir.Bu bakımdan tarımsal üretimde teknoloji ve teknolojilere olumlu yönde ihtiyaç duyulmaktadır.Çiftçilerimizin bu teknolojik araç ve gereçleri kullanabilmeleri için devletimiz, kırsal kalkınma ajansları ve odalar Tarıma ihtiyaç var.İlçelerine ve katılımcı firmalarına hayırlı olmasını diliyorum. – KÜTAHYA

goksun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu