Haber

işte futbol! İspanyol basınından Beşiktaş-Atletico Madrid maçına özel ilgi

Süper Lig’in devlerinden biri Beşiktaş İspanyol devi Atletico Madrid ile Vodafone Park’ta, geliri depremzedelere bağışlanacak dostluk maçında bir araya geldi. İki büyük kulüp arasında 120. yaşını kutlayan rekabeti Beşiktaş kazandı. Siyah-beyazlılar sahayı 2-0 kazandı. Bu özel maç İspanyol basınında geniş yer buldu.

BU MAÇ HAKKINDA İSPANYOLCA KONUŞUYOR

Kahramanmaraş’ta yaşanan şoklardan etkilenenlere yardım amacıyla düzenlenen ve Beşiktaş’ın Atletico Madrid’i 2-0 yendiği hazırlık maçı İspanyol basınında geniş yer buldu.

“BU FUTBOL İÇİN”

Marca gazetesi, “Maçın skorundan çok amacı önemliydi. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği facianın ardından depremzedelere yardım yapıldı. Futbol bunun için var.” sözlerini kullandı.

“ORGANİZASYON TAKDİR EDİLMİŞTİR”

Mundo Deportivo, “Atletico Madrid sahada kaybetti ama Türk halkının takdirini ve sevgisini kazandı. Depremzedeler için yapılan organizasyon takdire şayandı.” değerlendirmesini yaptı.

“DAYANIŞMA MAÇI”

Spor gazetesi, “Atletico Madrid depremden etkilenenlere yardım etmek için dostluk maçı yaptı.” AS, manşetini manşetine taşırken, “Beşiktaş ve Atletico Madrid, korkunç depremin ardından depremzedelere yardım toplamak için dayanışma maçında bir araya geldi.” bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu