Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Boğaziçi Mezunlarına “Siz İsteyin Biz Dönelim” Yanıtı

Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yurtdışında yaşayan Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının başlattığı ‘Siz İsteyin Dönelim’ davetine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, ‘Gelin çocuklarım. “Sizin hayalleriniz benim hedeflerimdir” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Boğaziçi Üniversitesi lisansüstü öğrencileri tarafından başlatıldı. ‘Siz İsteyin Biz Geri Dönelim’hareketi pekiştirdi.

Öğrencilerin görüntülerini Twitter hesabından paylaşan Kılıçdaroğlu, ‘Gelin çocuklarım, geri gelin gençler. Bu ülkenin sana ihtiyacı var. Senin hayallerin benim hedefim’ifadeleri kullandı.

Ne oldu?

Türkiye’deki beyin göçüne dikkat çeken Kılıçdaroğlu, gençleri ‘geri dönmeye’ davet ediyor. Kılıçdaroğlu son olarak ‘Sn. Kemal’in Panosu-8’. ‘Bavullarınızı toplayın, her birinizi sağlık kentleri kurmak için ülkemize dönmeye davet ediyorum’dedi.

Yurtdışında yaşayan bir grup Boğaziçi Üniversitesi mezunu, Kılıçdaroğlu’nun davetine icabet etti. ‘Siz İsteyin Biz Dönelim’ hareketini başlatan grup, çektikleri görüntüye şunları kaydetti:

“Bizler, ülkesinin yüksek mirasına ve Cumhuriyet devrimlerine sahip çıkan, artan beyin göçünden endişe duyan, bilimin ışığının tüm ülkeyi aydınlatacağına ve küllerinden yeniden doğacağına inanan Türk gençleriyiz. Bundan tam 100 yıl önce kurulan bir hayalin mirası ve mirasçılarıyız. Kıvılcım olarak geldik, alev olarak geri döneceğiz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu