Teknoloji

Samsung, Döndürülebilir OLED Ekranını Duyurdu

OLED ekran teknolojilerinin lider markalarından biri olan Samsung Display, bugün düzenlediği bir etkinlikte tablet ve akıllı telefonlar için tasarladığı yeni ürününü tanıttı. çepeçevre ekran ilan edildi. “Rollable Flex” olarak adlandırılan ve tam açıldığında 12,4 inç boyutuna ulaşan kıvrılabilir OLED ekran, en kolay anlatılabileni. bir akıllı telefonu bir tablete dönüştürebilirkapasiteye sahip.

Bugüne kadar piyasaya sürülen katlanabilir veya etrafı saran OLED ekranlar, ekran boyutunu genellikle milimetre cinsinden ölçer. 3 kez çıkarırlar. Samsung Display’in yeni OLED ekranı bu kapasiteyi önemli ölçüde artırıyor. Çünkü kapalıyken diyagonal uzunluğu 49 mm olan ekran, tam açıldığında 254,4 mm uzunluğa ulaşıyor. bu da 5 defadan fazlabüyüme demektir.

Samsung’un sarmal ekranı böyle görünüyor

Geliştirdikleri ekranla ilgili açıklamalarda bulunan Samsung Display yetkilileri, ” En büyük özelliği ise taşıması zor büyük boyutlu bir ekranı kıvrılabilir hale getirmesi. taşınabilir yapki dönüştürebiliriz.Bu açıklama, şirketin neden yeni OLED ekran kullandığını açıklıyor. önemli bir yenilikolduğunu söylemek yeterlidir.

Akıllı telefon ve tablet teknolojilerinde Samsung’un yeni OLED ekranı çığır açan benziyor Çünkü ticari olarak üretilen cihazlarda bu ekranın kullanılması tüketicilerin tablet sahibi olma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Çünkü elinizdeki telefon tablet boyutuna da ulaşabilecek. Ama bunun ne zaman olacağını görmek için beklememiz gerekecek. Samsung, Rollable Flex’in gerçek işlerde ne zaman kullanılacağı konusunda spekülasyon yapıyor hiç bir şey söylemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu