Haber

BAKAN AŞKIN BAKIN: BU TOPRAĞIN ÇOCUKLARI ASLA MAĞDUR OLMAYACAK

GENÇLİK ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak, açılışına katıldığı 742. Söğüt Ertuğrul Gazi Anma ve Yörük Şenliği’nde şunları söyledi: “Bu topraklardaki insanlar, bu toprakların evlatları hiçbir zaman zulme maruz kalmayacak, hiçbir zaman esarete düşmeyecektir. Ezan durmaz, bayrak inmez, vatan parçalanamaz, Türkiye “Büyüyen, gelişen ve güçlü bir Türkiye olarak yoluna devam edecektir. Bütün bunları sağlayacak ateş, heyecan ve doruk burada. Diriliş burada, Söğüt’te başladı, sonsuza kadar devam edecek” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bilecik’in Söğüt ilçesinde 742. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Festivali’nin açılışına katıldı. Etkinliğe Bakan Aşkın Bak’ın yanı sıra AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever ve Yörük dernekleri katıldı. Söğüt Kaymakamlığı önünde karşılanan Bakan Aşkın Bak, boynuna Söğüt atkısını taktı.

‘O UÇAK DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ÜLKESİ OLDU’

Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu Bilecik’in Söğüt ilçesini ‘çınar ağacının dikilip yeşerdiği yer’ olarak nitelendiren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 742. bu yılki festival. Bakan Aşkın Bak, “Söğüt, çınar ağacının dikilip yeşerdiği yerdir. Direnişin merkezidir. Hepimiz onu takip ederiz, bir imparatorluğun köklerinin başladığı yerdir. Çiçek açan bir çınar vardır. Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi ile 742 yıldır buradayız. Bu ulu çınarın bugün dünyada olduğunu hepimiz görüyoruz.” Büyüklüğü bakımından dünyanın en değerli ülkelerinden biridir. Bu topraklarda olmanın elbette bir bedeli var, emeği var, ruhu var. Bu yıl gençlerimizle, Yörüklerimizle, Türkmenlerimizle heyecanla bir araya geliyoruz. Bildiğiniz gibi ağustos ayını bu coğrafyada birlikte geçirdik. Ağustos zaferlerin ayıdır. ay. Nereden başladık? Malazgirt’ten başladık. Oradan Başkomutanlık Muharebesine geldik. Daha sonra 30 Ağustos Zaferini kutladık. Şimdi burada, bu çınar ağacının dikildiği Söğüt’teyiz. Törenler yarın da devam edecek. 742’ncisini düzenlediğimiz Ertuğrul, “Gazi Anma Törenleri bekliyorlar ve her yıl binlerce kişi buraya geliyor, yarın 100 bin kişi. Süper bir heyecan ve gösteri” dedi.

‘VATANINI SEVEN BİR GENÇ VAR’

Bakanlık olarak kurdukları kamp merkezlerinde Söğüt, Çanakkale, Malazgirt, Ahlat ve Türkiye’nin dört bir yanında gençlere bu ruhu anlattıklarını kaydeden Bakan Aşkın Bak, “Bildiğiniz gibi burada bir gençlik kampı düzenliyoruz. Gençlerimizi bu temayla buraya getireceğiz ve onlara bu ruhu aşılamak için her zaman o kampta çalışacağız.” Bunu Gençlik ve Spor Bakanlığımızla ve Söğüt ve Bilecik’in değerleriyle birlikte başaracağız. Şu anda öyle bir gençliğimiz var ki, ülkesini seven, ülkesinin geleceği için çabalayan, heyecan gösteren bir gençliğimiz var. Onlara çok minnettarız. Güveniyoruz. En büyük gücümüz, kaynağımız gençlerimizdir. Bildiğiniz gibi genç bir ülkeyiz. Genç bir ülke olduğumuz için gençlerimizi bu değerlerle süslememiz gerekiyor. Bu değerleri geliştirmemiz gerekiyor. Bu değerleri görmemiz lazım. Bakın bu değerlerle donatılmış bir gençlik, bu bölge, bu coğrafya. “İleride yaşayacağı birçok etkinliğe hazırlıklı olacak” dedi.

DİRİLİŞ BURADA SÖĞÜT’TE BAŞLADI

Türkiye’nin büyümeye, gelişmeye ve güçlenmeye devam edeceğini belirten Bakan Aşkın Bak, şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının bu topraklarda verdiği İstiklal Savaşıyla, önceki dirilişe ve şimdi de 15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimine karşı verdiğimiz ruhla, bu topraklarda bununla karşı karşıyayız, Bu coğrafyada, Bu toprakların insanı, bu toprakların evlatları hiçbir zaman zulme maruz kalmayacak, hiçbir zaman esarete düşmeyecek, ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, vatan parçalanmayacak, Türkiye Büyüyen, gelişen, güçlü bir Türkiye olarak yoluna devam edecektir. Bütün bunları sağlayacak ateş, heyecan ve doruk burada. Diriliş İşte burada, Söğüt’te başladı, sonsuza kadar devam edecek. Güçlü Türkiye, sonsuza kadar ayakta kalacak. gençliğiyle, milletiyle adım atıyor.ö

Konuşmaların ardından halk oyunları grupları gösteri yaptı ve Jandarma Genel Komutanlığı Mehter Birliği konser verdi. Bakan Aşkın Bak ve protokol üyelerinin de yer aldığı yürüyüş kortejinde yaklaşık 300 metre uzunluğundaki Türk bayrağı açılırken, Jandarma Komutanlığı ve atlı Yörükler ile vatandaşlar, kaymakamlık binası önünden Ertuğrul Gazi Türbesi’ne doğru yürüdü. 2 kilometre uzaklıkta. Bakan Aşkın Bak ve beraberindekiler, türbenin girişinde nöbet tutan Alp üniformalı askerlerin nöbet değişimini izledi ve türbede dua etti.

haberyatagan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu